2016 12 08 certyfikat 01

CERTYFIKAT  DLA JEDYNKI !
Ogólnopolski program edukacyjny „Wybieram wodę” to wspólna inicjatywa Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii. Działania programu zwracają szczególną uwagę na to, jak ważną rolę w zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie organizmu.

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie kl .III C wraz z wychowawcą Beatą Biniecką ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Nowogardzie przystąpili do programu ,, Wybieram Wodę’’.

W listopadzie 2016 roku zrealizowali tematy ,,Od kropli wody do organizmu człowieka.’’ oraz ,,Woda cenniejsza niż złoto.’’ Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, dlaczego woda jest niezbędnym elementem prawidłowej diety człowieka. Ponad to,gdzie znajdują się źródła wody w diecie, ile wody powinno spożywać w ciągu dnia dziecko lub dorosły. Jaki procent w organizmie każdego człowieka stanowi woda? Omówiono również  drogi utraty wody z organizmu.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się także, gdzie w organizmie gromadzi się najwięcej wody oraz, jak wyglądają skutki odwodnienia organizmu. Wiemy również, że woda jest źródłem życia i trzeba ją oszczędzać.

Również na zajęciach dzieci wykonały przepaski z kropelką wody,  jako element dekoracyjny głowy.

Nauczyciel podsumowując  lekcję  podkreślił , że woda powinna być głównym napojem w diecie ucznia, ponieważ odgrywa ważną rolę dla organizmu. Na zakończenie lekcji uczniowie klasy III C wypili razem z wychowawczynią porcję wody. Dzieciom podobało się wspólne picie wody. Uczniowie postanowili, że każdego dnia, zamiast słodkich napojów będą pić wodę.

Za przeprowadzone zajęcia nasza  szkoła, nauczyciel Beata Biniecka  oraz uczniowie kl. III C otrzymali certyfikaty potwierdzając uczestnictwo i realizację programu "Wybieram wodę".

Opracowała:B.Biniecka