NIESAMOWITY SPEKTAKL
29 listopada do naszej jedynki na  specjalne zaproszenie przybył krakowski Teatr Tak ze swoim nowatorskim  spektaklem teatralnym „Spongy”. Przedstawienia Teatru Tak są interaktywne, nie tylko bawią, ale również edukują najmłodszych widzów, a to poprzez użycie elementów języka angielskiego w spektaklach.

Spektakl, który obejrzeli uczniowie klas  4-6   był na  podstawie „Sposobu na Alcybiadesa” E. Niziurskiego, jednej z ulubionych lektur młodych czytelników.  Aktorzy wychodząc naprzeciw tej jakże wymagającej publiczności przygotowali zupełnie nową teatralną wersję lektury. Wykorzystując podstawowe motywy zawarte w książce stworzyli scenariusz przystosowany do preferencji i gustów współczesnych nastolatków. Główni bohaterowie to uczniowie najmłodszej klasy w szkole, którzy szukają sposobu na zdobywanie dobrych stopni bez wysiłku. Biorąc przykład ze starszych kolegów, którzy wcielili w życie SPONA (SPOsób Na Alcybiadesa) Ciamcia, Beksa i Paskuda próbują wcielić w życie SPONGY – SPOsób Na Glorię Young, młodą Native Speaker, zwariowaną nauczycielkę języka angielskiego. Okazuje się, że sposób na Glorię to muzyka, dlatego uczniowie za wszelką cenę będą starali się przypodobać Glorii przygotowując angielskie piosenki. Czy to wystarczy? Czy Gloria będzie usatysfakcjonowana i da się złapać na tzw. Big Bluff? Czy może to Gloria przez swoje niekonwencjonalne metody nauczania nieświadomie przekona młodych, niepokornych uczniów do nauki języka angielskiego, która nie musi polegać wyłącznie na monotonnym wkuwaniu nowych słówek?

Nasi uczniowie z zapartym tchem obserwowali   pięcioro młodych aktorów, którzy wcielili  się w szereg charakterystycznych, barwnych postaci. Ciamcię, Beksę i Paskudę. W spektaklu mogliśmy usłyszeć  muzykę skomponowaną specjalnie na potrzeby spektaklu. Ta historia jest pełna humoru, momentami ocierająca się swoją konwencją o formę kabaretową, dlatego  tak bardzo  przypadła do gustu naszym  młodym odbiorcom.