kulice

Uczniowie naszej szkoły 7 marca byli na Warsztatach Archeologicznych w Kulicach które odbyły się z archeologiem  z Uniwersytetu Szczecińskiego- p. Maksymilianem Dzikowskim.

Dzieci i młodzież poznały czym zajmuje się dziedzina zwana archeologią ,jak wygląda praca archeologa, co to jest epoka kamienia łupanego i jak ją dzielimy... następnie jaką rolę mają muzea i skanseny w przekazywaniu  informacji . Dużym zainteresowaniem  cieszyły się repliki zabytków z różnych miejsc z okolic Szczecina- naczynia , narzędzia z krzemienia, szamańskie laski wykonane z rogu....

Następnie uczniowie przystąpili do części praktycznej ,która sprawiła wszystkim wiele radości:

1. malowanie na kamieniu/ łupki kamienne/,, kolorami ziemi,,

2.szycie sakiewek ze skóry

3. rycie w kamieniu z użyciem krzemiennych rylców.

Wszystkie prace uczestnicy Warsztatów archeologicznych  mogli zabrać na pamiątkę do domu

Dziękujemy p. Maksymilianowi Dzikowskiemu za organizację bardzo interesujących warsztatów które przeprowadził z dużym zaangażowaniem i pasją.

Nauczyciel plastyki Katarzyna Gnacińska- Olczyk