ZAJĘCIA OTWARTE - DZIEŃ BABCI w klasie II A

21 stycznia uczniowie klasy II A zaprosili na swoje zajęcia babcie. Na początek przeprowadzili z nimi wywiad. Uczniowie zadawali wiele pytań, babcie z wielką radością a niekiedy wzruszeniem opowiadały o czasach swojego dzieciństwa. Usłyszeliśmy o dziecięcych marzeniach, szkolnych przygodach, ulubionych zabawach i zabawkach.

Druga część zajęć miała nieco inny charakter. Babcie wspólnie z dziećmi czytały opowiadania i wiersze – między innymi „RZEPKĘ” Juliana Tuwima i „Przygody Franklina”. Wiersz „Rzepka” cieszył się wyjątkowym zainteresowaniem. Czytany przez babcie był jednocześnie inscenizowany przez dzieci. oraz wzbogacony ilustracjami. Takie wspólne czytanie dało wszystkim wiele radości.

na zakończenia uczniowie złożyli babciom życzenia, wręczyli kwiaty oraz laurki i podziękowali za wspólne zajęcia. Babcie również pamiętały o dzieciach częstując je słodyczami. Takie zajęcia z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczniów oraz naszych gości.