pleciuga

Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom,
jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są”

Tove Jansson .

W czwartkowy, senny  poranek uczniowie klasy V A i V B pod przewodnictwem wychowawców P. Malwiny Nowak, P. Bogdana Wawryczuka oraz P. Danuty Plichty  wyruszyli do Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie , aby przekonać się czy wszystkie sztandarowe, czarne, bajkowe postacie są zawsze złe i czyżby zło nie było takie złe?

Odpowiedzi na te i inne pytania szukaliśmy oglądając fenomenalny spektakl  „Niezłe ziółka” Magdaleny Mrozińskiej w reżyserii Pawła Aignera, uznawanego za jednego najwybitniejszych współczesnych twórców teatralnych. Wywrotowa grupa sztandarowych czarnych charakterów z różnych podań i baśni postanowiła przeciwstawić się odwiecznej strukturze opowieści dla najmłodszych i dowieść, że zło jest dobre, a dobro złe. Żeby tego dokonać musieli zniszczyć mityczną Fabrykę Dobrych Bohaterów. Szkoda tylko, że nikt im nie powiedział, jakie to może mieć konsekwencje… Był to przygodowa sztuka pełna humoru, zawrotnych akcji oraz postaci, których nie sposób nie polubić,  pokazała nam widzom opowieść o sile przyjaźni oraz magii świata, w którym dobro nieustannie przeplata się ze złem. Po niezapomnianych scenicznych przeżyciach uczestniczyliśmy w cudownych warsztatach „Teatru Cieni” , w których stworzyliśmy swoje bajkowe postacie , aby za chwilkę wziąć udział w bajce  o „Czerwonym Kapturku” czy choćby „ Jasiu i Małgosi”.  Pełni kulturalnych  wrażeń postanowiliśmy iż  do naszego ulubionego Teatru Lalek Pleciuga zawitamy ponownie jeszcze nie jeden raz.