20191217 102936

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Każdy uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowogardzie zdaje sobie sprawę, jak ważna jest tradycja. Dlatego też nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”. Ta kampania społeczna polega na wysłaniu pocztówki z życzeniami świątecznymi do osób bliskich lub potrzebujących. Wpisuje się w profilaktykę e-uzależnień oraz podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020 określone przez MEN.

Nawiązaliśmy współpracę z Panią Pamelą Struś, która jest koordynatorem szczecińskiego oddziału fundacji „Mam marzenie”. Fundacja ta od wielu lat pomaga w spełnianiu marzeń ciężko chorych dzieci. Uczniowie Jedynki - choć nie spełnili marzenia - na pewno pocztówką sprawili, że na twarzach wielu dzieci pojawił się uśmiech. Kto wie, może otrzymają odpowiedź i nawiąże się interesująca znajomość?

Oprócz Marzycieli pocztówki otrzymają także bliskie osoby oraz przyjaciele naszej młodzieży, co niewątpliwie będzie dla wielu niespodzianką.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 mają świadomość, że pocztówka świąteczna jest lepszą formą składania życzeń niż SMS-y, jednocześnie obiecują, że nie będzie to ich jedyna kartka świąteczna wysłana w te święta.  FILMIK