uczymy dzieci programowac 4 czekajac na swieta 2019 plakatAdwent to radosny czas oczekiwania i piękna tradycja kalendarzy adwentowych. Uczniowie klasy I a swój kalendarz adwentowy będą realizowali z Ogólnopolskim Programem UDP. Tytuł kolejnego wyzwania przygotowanego, jak zwykle przez panią Annę Świć mówi sam za siebie „Czekając na święta”. Zadania związane są oczywiście z kodowaniem wokół tematyki i symboliki Świat Bożego Narodzenia np. Przybądź Święty Mikołaju - zakodowana lista prezentów, Dyktanda graficzne, Zimowo, świątecznie, kolorowo - sudoku na różne sposoby, Świąteczny stół - rozmieszczanie gości według podanego kodu, Wszyscy wszystkim ślą życzenia - zakodowana kartka świąteczna, Świąteczne memory, itp. Za nami już pierwsze wyzwanie – wykonanie klasowego kalendarza adwentowego a od 2 grudnia realizacja poszczególnych zadań, które umieściliśmy w naszym kalendarzu w postaci kodów qr. Na pewno kalendarz wraz zadaniami umilą nam czas oczekiwania na najpiękniejsze Święta Bożego Narodzenia.

Wych.kl1a Anna Tracz