VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej Nr 1 w Nowogardzie

„KTO DOBRZE MNOŻY ten się w życiu nie wyłóży !!!”

W piątek 28 września 2018r. w naszej placówce po raz czwarty uczniowie brali udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Od 24 września 2018r. przygotowywaliśmy się do tego ważnego dnia, powtarzaliśmy tabliczkę mnożenia w klasach, przygotowaliśmy gazetki i dekorowaliśmy szkołę.
W drodze konkursu wybrani zostali asystenci z klasy IVA i VIIIC, którzy stworzyli komisje egzaminacyjne. Ich zadaniem było sprawdzenie, w formie zabawy, poziomu znajomości tabliczki mnożenia wśród uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum oraz nauczycieli i pracowników obsługi oraz rodziców. Zadania w formie losów zawierających tylko 5 przykładów z tabliczki mnożenia, okazały się bardzo łatwe, choć każdy biorący udział w zabawie miał na odpowiedź trzy minuty, większość udzielała prawidłowych odpowiedzi w ciągu kilku sekund. Chętnych do sprawdzenia swojej wiedzy było bardzo wielu. Każdy znawca tabliczki mnożenia, po decyzji komisji egzaminacyjnej, uzyskał tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia”. Był to dzień pełen ciekawej zabawy połączonej z nauką. Na kolejną edycję zapraszamy w przyszłym roku.

Szkolni Koordynatorzy VIII ŚDTM
Elżbieta Flis – Żabecka
Maria Pastusiak
Magdalena Jońca